A Mitsubishi üzleti konglomerátum részeként a Mitsubishi Motors helyet szerzett a japán és a nemzetközi autópiacon. A cég története valamikor 1917-ben kezdődik, amikor az első Mitsubishi modell, a 7-es szedán a Fiat Tipo 3-on alapul. Nem túl sikeres, a gyártást csak 22 modell után építették le.
Mitsubishi története
A valódi gyártás a Mitsubishi Shipbuilding és a Mitsubishi Aircraft Co. 1934-es egyesülése után kezdődik. A társaság 1937-ben épített repülőgépekre, hajókra és vasúti autókra összpontosított, hogy egy prototípust készítsen a PX33-nak. Sajnos, főleg katonai célokra használták, ahogy a háború közeledett.
Csak a háború után a cég valóban beindult egy kis három járműből, a Mizushima-ból és az ezüstpigeontól vicces nevet viselő robogóval. Aztán jött az osztrák konglomerátum, mert a hódító szövetségesek nem látták kedvező szemmel Japán ipari fejlődését.
Egy évtizeddel később a dolgok Japánban keresték fel, és a személyszállítás új kérdéssé vált, mivel egyre több családot kínáltak autóknak. Adja meg a Mitsubishi 500-at, a tömegek szedánját, majd a Minica kisautót és a Colt 1000-et 1963-ban. Az értékesítés növekedésével a Mitsubishi konglomerátum maradványai 1970-ben újra egyesültek.
A következő lépés az volt, hogy szövetségbe lépjen egy külföldi társasággal, a Chrysler-nel, aki a Mitsubishinak 15% -át megvásárolta, amely a japán gyártóknak engedélyt adott arra, hogy az államokat és a Chrysler Scorpions-t a Dodge Colts-ként eladják. Ausztrália.
Ily módon a Mitsubishi képes volt számot felvenni a termelésben és létrehozni egy sor kereskedést Európában. De ha Mitsubishi számára nézett a dolgok, ugyanez nem mondható el az amerikai partnereiről, amely 1980-ban kénytelen volt eladni az ausztráliai gyártási divíziót.
Két évvel később a Mitsubishi az amerikai piacon saját nevével lép be a Tredia szedánnal, a Cordia és a Starion kupéval. A gépkocsi-kvóta 30 ezer járműre jött létre, de a japánok nagyra emelték ezt a számot, és aktív hirdetési kampányt indítottak. A 80-as évek végére a Mitsubishi 1,5 millió darabot szerzett világszerte.
A szigorú behozatali szabályok megkerülése és a két vállalat közötti feszültségek enyhítése érdekében a Mitsubishi és a Chrysler új, 1987-ben kezdte meg termelését. ez a berendezés közé tartozik a Mitsubishi Eagle, az Eagle Talon és a Plymouth lézer.
1988-ban a vállalat megváltoztatta státuszát, hogy magántulajdonban legyen. A Mitsubishi iparágak továbbra is a legnagyobb részvénytulajdonosok maradtak a vállalat 25% -ával, míg Chrysler 20% -ra növelte részesedését. Később 1992-ben mindössze 3% -ra csökkentette a saját tőkét, sőt a Diamond-Star Motors iránti érdeklődését is eladta, így a Mitsubishi kizárólagos tulajdonosa maradt.
1995-ben a Mitsubishi Motors névváltoztatta a nevét a DSM-ről, ahogy az az amerikai piacon ismert volt. Emellett 2002-ben új észak-amerikai gyártási osztályt nyitott meg.
2000-ben a Mitsubishi új partnerséget kerestetett az újonnan alakult Daimler-Chrysler ügyféllel, amely a német-amerikai csoportot 1,9 milliárd dollárral, 200 millió dollárral kevesebbet jelentette az eredeti árnál, amint a hiba eltakaró botrány kijött. Úgy tűnik, hogy a Mitsubishi már 1977-ben szisztematikusan lefedte a gyártási autók hibáit, beleértve a meghibásodott fékek hibás kuplungrendszerét. Amikor a híreket nyilvánosságra hozták, a cég kénytelen volt visszahívni 163.707 járművet ingyenes javításra.
Ez, az ázsiai régió gazdasági válságával párosulva a Mitsubishinak a nyereséges veszteséget okozta, sőt a csökkent kereslethez való alkalmazkodás érdekében. Egy új fajta autók, revitalizált modellek és előretekintő gondolkodás volt az, ami a Mitsubishi-t visszahozta a pályára. Az Mitsubishi i, az ázsiai piacra tökéletes kisautó és az új Lancer és Outlander elegendő volt ahhoz, hogy a vállalat visszaálljon a piacon. Ez a Mitsubishi első nyereséges negyedévéhez vezetett négy év alatt 2006-ban.
VIN A Mitsubishi száma itt található.
Ne feledje, hogy vásárlás előtt ellenőrizze a jármű történetét. Ehhez írja be a Mitsubishi VIN számot: